Czy Magda Gessler jest już supergwiazdą?

Magda Gessler popularyzuje domową kuchnię jak Julia Child, przeprowadza bezkrwawe rewolucje jak Lech Wałęsa, przemienia i mnoży jak Jezus, a nawet postąpiła o krok dalej niż te trzy postaci razem wzięte. Ich role w filmach odgrywają wszak aktorzy, a Magda Gessler gra siebie sama i to bez scenariusza!

Magda Gessler
Magda Gessler / fot. gazeta.tv

Nie chciałbym obejrzeć filmu, w którym w rolę Jezusa wciela się Jezus, bo nieuchronnie musiałby to być ostatni film dla wielu na tym świecie, a grozy w filmach nie lubię tak samo, jak kapusty pekińskiej w sałatkach. Natomiast kilka odcinków serialu „Na Wspólnej”, w których od dziś wystąpi Magda Gessler, obejrzę chętnie, choćby dlatego, że Magda Gessler zagra siebie samą. W serialowym barze przeprowadzi „Kuchenną Ewolucję”, a do tego na jakiś czas wywróci życie Ziębów do góry nogami.

Magda Gessler
Magda Gessler / fot. youtube.com

Maria Ziębowa błyskawicznie zwęszy podstęp, miarkując, że to niemożliwe, żeby jej pierogi były tak złe, skoro są tak dobre. Podejmie poszukiwania drugiego dna i odkryje, że Magdzie Gessler nie zależy na żadnych „Kuchennych Ewolucjach”, jak rzecz nazwano w serialu, a na bezwstydnym romansie ze starym Ziębą. Argumenty Magdy Gessler, która wszak ujawni w zupie glutaminian sodu, tylko rozjuszą i tak impulsywną już Ziębową. Emocji zatem nie zabraknie, ale nie uprzedzajmy faktów.

Sama Magda Gessler ze swojej niecodziennej roli jest zadowolona. Twierdzi, że tak naprawdę nie grała siebie, bo po prostu sobą była. W wywiadzie prasowym wyjaśniła, że dokonała inwazji na Ziębową i jej bar zupełnie naturalnie i całkowicie po swojemu, bo nie trzymała się scenariusza, a wszystko i tak wszystko wyszło bez żadnych prób i dubli.

http://www.youtube.com/watch?v=BWDXiQdx_ns

O Magdzie Gessler od kilku lat jest głośno i mimo kontrowersji, jakie ją otaczają, medialny szum wcale nie cichnie. Wprost przeciwnie, sieje się po całym świecie. Całkiem niedawno pisano na jej temat w New York Times, pojawiła się też w programie śniadaniowym telewizji portugalskiej. Kuchenne Rewolucje stają się tematem dobrze realizowanych parodii, jak choćby kultowych już „Kuchennych Owulacji” Szymona Majewskiego. Tymczasem dobra parodia w opinii wielu ekspertów świadczy o ponadprzeciętnej popularności parodiowanej gwiazdy.

Magda Gessler - reklama "Ludwika"
Magda Gessler / fot. youtube.com

Nic więc dziwnego, że na fali tej rozpoznawalności Magda Gessler nie może narzekać na brak propozycji reklamowych. Zanim z co drugiego billboardu w Polsce zaczął łypać Pascal z Okrasą, Lidl prowadził rozmowy z Magdą Gessler. Z tego, co można było wyczytać wynikało, że to właśnie ona miała się stać twarzą tej sieci, a na stole kładziono już nawet trzy miliony złotych. Z rozmów nic nie wyszło, za to dwie inne zakończyły się sukcesem i dziś już każdy Polak wie, jaki syndrom pojawia się u kobiet po czterdziestce oraz gdzie jest Ludwik.

Julia Child
Julia Child / fot. youtube.com

Ma więcej fanów na Facebooku niż sama Julia Child, na koncie miliony i więcej rewolucji niż sam Lech Wałęsa, mieszka w ładnym domu na Mazurach no i jest po czterdziestce, przeżyła więc nawet samego Jezusa. Do tego uznano, że nikt z polskich gwiazd nie poradzi sobie z odegraniem jej roli w serialu.

To by oznaczało, że jest supergwiazdą.

 

 1. No i niech sie jej szczęści, życzę tylko sukcesów. Co by nie mówić, to sama zapracowała sobie na pozycje. Kiedyś mówiono, że się „wżeniła”, ale po tych wszystkich skandalach z Gesslerem, właściwym, to to nazwisko wcale nie pomaga, a wręcz przeszkadza. Występ u Portugalczyków świadczy, że ma jednak trochę oleju w głowie, zna języki (pokażcie mi ile osób w Polsce, gada po portugalsku), potrafi się pokazać. Nigdy nie byłem fanem tych „rewolucji”, ale ostatnio zacząłem oglądać, bo trochę się ucywilizowała, a i program trochę lepszy.
  Jedyne o co się można przyczepić, to to, jak traktuje własnego brata, Piotra Ikonowicza. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale on mówi, że zawsze gdy dzwoni do siostry, to na nie odbiera, bo, jak mówi „gardzi biedakami”. Ikonowicz sam dorabia jako tłumacz, wygląda na to, że rodzeństwo Ikonowiczów jest utalentowane nie tylko kulinarno-politycznie, ale i językowo.
  PS. Magda Ikonowicz studiowała, potem mieszkała na Półwyspie Apenińskim, więc nic dziwnego, że się tam odnajduje. Ale to dobrze, bo polskim kulinariom właśnie potrzeba spojrzenia z południa, nie tylko Francja, nie tylko Włochy, ale właśnie, biedna, chłopsko-katolicka, Portugalia jest świetnym materiałem do nauki dla Polaków.

 2. Korekta, ma prawie 61 lat, do tego, jak mówi jest prawosławna. No i dobrze, zawsze coś innego, niż te pseudo-celebryctwo z warsiawki czy kraka.

  • Ciekawą opinię na jej temat wyraził pan Cejrowski:
   http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/2430-cejrowski-ostro-o-gessler-chce-uchodzic-za-dame-a-w-gebie-kloaka
   Choć nie jestem jakimś wielkim fanem Cejrowskiego, to i tak wolę go od tej „lewicowo-liberalnej” śmietanki towarzyskiej z panią Gessler na czele. Konserwatysta Cejrowski choć sam kiedyś kulturalnie sie nie zachowywał, ma jednak o wiele więcej kultury osobistej niż pozostali „celebryci”. Choć potwierdzam, to co napisałem powyżej, w porównaniu do naszych „celebrytów”, to i tak Gesslerowa jest super-kulturalna. Niestety, tak to jest jak „elity” w Polsce są chowu sowieckiego czy też sowiecko-prlowskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Artur Michna
Artur Michnahttp://www.krytykkulinarny.pl
Artur Michna - krytyk kulinarny, publicysta, podróżnik, ekspert i komentator najbardziej prestiżowych wydarzeń kulinarnych, audytor restauracyjny, inspektor hotelowy, konsultant gastronomiczny

Teksty ―