Poszukiwacze czerwonego rieslinga – wygrywa Jeusebia Anusowa i Angelino!

Wszystko jasne, opinie zebrane, głosy policzone, zwycięzcy szczęśliwi, a czytelnicy ciekawi. Zapraszam na drugi odcinek wybranej przez czytelników wersji interaktywnej powieści kulinarnej!

fot. davebloggs007
fot. davebloggs007

Oto oficjalnie rozpoczynamy dziś pierwszą w Polsce interaktywną powieść kulinarną, czyli taką, w której to ty decydujesz o rozwoju akcji. Pierwsza decyzja została właśnie podjęta. Głosami czytelników z trzech zaproponowanych wersji A, B i C został wybrany wariant C, czyli zainicjowane w seminaryjnym refektarzu przygody Jeusebii Anusowej oraz Angelino, którzy nagle stają w centrum akcji grupy komandosów przeprowadzonej kilka chwil po zagadkowej śmierci samego ojca dyrektora! To na pewno nie skończy się pouczeniem!

Wariant C zebrał połowę ogólnej liczby głosów, pozostałe dwie wersje podzieliły się głosami po ćwiartce. Na drugiej pozycji znalazły się przygody hrabiego Puzdro-Puginałła i barona Poćwierć-Póchacza. Obaj dżentelmeni są już znani moim stałym czytelnikom – w roku 2013 byli bohaterami serii Lekcje Smaku. Tym razem zamierzali wybrać się w podróż koleją do Wiednia. Przez niedopatrzenie kamerdynera hrabiego zamiast na Dworzec Wiedeński zostali dowiezieni na dworzec wiedeński, czyli przystanek tramwajowy o specjalnej budowie, gdzie natrafili na prześladującą barona właścicielkę bistro o kiepskiej renomie, Ninę Strych.

Na trzecim miejscu uplasowały się przygody sprytnego wróżbity, który osiągnął już taką sławę, że obsługuje wyłącznie najbogatszych klientów na świecie, a karty stawia wyłącznie podczas kolacji w najlepszych restauracjach Europy, bo tylko w trakcie doświadczania kulinarnego geniuszu jest w stanie wejść w fazę trans. Gości przy okazji w najdroższych hotelach, a w jednym z nich odnajduje go rzekomo oszukana była partnerka, która ginie od strzałów z nieustalonego pistoletu.

Losów hrabiego i barona ani wróżbity póki co nie poznamy, ale zawiedzionych pocieszam, że niewykluczone, iż pojawią się oni epizodycznie na paginach Poszukiwaczy czerwonego rieslinga. Wszystko jest tu możliwe, bo to ty decydujesz, jak potoczy się akcja powieści. Tak, tak, ty jesteś tu kierownikiem! Pod każdym nowym odcinkiem pojawi się pytanie, jak według ciebie powinny potoczyć się dalsze losy bohaterów z trzema możliwościami do wyboru. Wybieraj zatem!

Zapraszam teraz na odcinek drugi – i to nie tylko do czytania ale też do współdecydowania o tym, co wszyscy przeczytamy za tydzień!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Artur Michna
Artur Michnahttp://www.krytykkulinarny.pl
Artur Michna - krytyk kulinarny, publicysta, podróżnik, ekspert i komentator najbardziej prestiżowych wydarzeń kulinarnych, audytor restauracyjny, inspektor hotelowy, konsultant gastronomiczny

Teksty ―