Poszukiwacze Czerwonego Rieslinga. 6. Misja

Gdy w drzwiach pojawia się Jeusebia Anusowa, wszystko staje, nawet serce wójta! Na pocieszenie jest też kojąca szklaneczka czekoladowej Caffè Borgia z bitą śmietaną i pomarańczą.

Fot. Ron
Fot. Ron

W szóstym odcinku naszej interaktywnej powieści kulinarnej robi się tak słodko, że pada kolejny trup. Jest też tak ostro, że aż trzeba zakryć bohaterów. Ale cóż, skoro czytelnicy w otwartej sondzie zadecydowali, że tajemniczy dodatek do cynamonowych bułeczek ma mieć moc erotyczną, to co począć? Pod koniec usłyszymy o nowej bohaterce, która pojawi się w kolejnym odcinku. Jak potoczą się jej losy? O tym zadecydują czytelnicy w otwartej sondzie już dziś, bo to powieść interaktywna, a jej rozwój zależy wyłącznie od ciebie.

Ponieważ Poszukiwacze czerwonego rieslinga to lektura tylko dla dorosłych o mocnych nerwach, toteż, pozostając w odpowiedzialności za wewnętrzny spokój pozostałych, wyraźnie zaznacza się, aby czytelnicy ze skłonnością do omdleń, słabego serca i wątłego zdrowia uprzejmie powstrzymali się od lektury. Poleca się im szklaneczkę aromatycznej Caffè Borgia – mocnej kawy z czekoladą, bitą śmietaną i akcentem pomarańczy. Zaś śmiałkowie głosują, jaka ma być zapowiadana pod koniec odcinka nowa bohaterka. Wszystkim życzę smacznego!

6. Poszukiwacze Czerwonego Rieslinga. Misja

Caffè Borgia

Składniki na 4 porcje
1 tabliczka gorzkiej czekolady
1 szklanka pełnego mleka
1 szklanka espresso
4 łyki bitej śmietany
starta skórka z pomarańczy

Przygotowanie:
Tabliczkę czekolady rozkruszyć i rozpuścić w gorącym mleku, wymieszać do połączenia. Do szklaneczek wlać jedną trzecią objętości czekolady i jedną trzecią objętości kawy – aby zachować oddzielne warstwy, kawę należy wlewać po pochylonej zewnętrznej części łyżki. Całość zwieńczyć bitą śmietaną i posypać startą skórką z pomarańczy. Do dekoracji można też dodać tartą czekoladę i przypieczone płatki migdałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Artur Michna
Artur Michnahttp://www.krytykkulinarny.pl
Artur Michna - krytyk kulinarny, publicysta, podróżnik, ekspert i komentator najbardziej prestiżowych wydarzeń kulinarnych, audytor restauracyjny, inspektor hotelowy, konsultant gastronomiczny

Teksty ―