Miłośnicy kulinarnych programów nie mogą się doczekać zapowiadanych nowości. Wiosną na ekranach miała się pojawić nowa seria programu Adama Gesslera, zapowiadano medialny comeback Hanny Lis w wydaniu kulinarnym, oczekiwano drugiej edycji Ugotowanych. I co? I nic. Marazm dużych nadawców skrzętnie wykorzystują małe stacje. 27 marca na antenie Tele5 pojawi się kulinarna nowość: talk-show kulinarny bez prowadzącego.O nowym programie Adama Gesslera mówiono głośno już w lutym, gdy TVP1 ogłaszała swoje plany związane z wiosenną ramówką. Co prawda wcześniej mówiono o całkowitym zniknięciu Adama Gesslera z anteny TVP, ale już w zapowiedziach wiosennej ramówki polecano dalsze odcinki przygód kontrowersyjnego restauratora. Emisję pierwszego odcinka nowej serii planowano najpierw na 19, a potem na 26 marca. Nowy program miał być nieco mniej agresywny i bardziej uporządkowany, a jego tematem miały być związki kuchni polskiej z kuchnią europejską w kontekście nieodległego przejęcia przez Polskę prezydencji w UE. W materiałach prasowych nowego programu czytamy ponadto, że twórcy programu chcą odwiedzać regionalne wesela, obiady komunijne i prezentować więcej kulinarnych trików. Tymczasem w najbliższych kilku tygodniach w planowanych godzinach emisji nowej serii programu Adama Gesslera TVP1 umieściła program sportowy oraz powtórkę dokumentu o Janie Pawle II.

Głośno jest też o programie kulinarnym Hanny Lis. Od kilku miesięcy trwają spekulacje, czy dziennikarka pojawi się w TVN czy może w TVN Style. Z informacji prasowych wynika, że pomysł na program Hanny Lis już istnieje. Ma być oparty na zagranicznym formacie i dysponować dużym budżetem, a do współpracy mają zostać zaproszeni zagraniczni producenci. Więcej szczegółów media podały w ostatnich dniach. Okazuje się, że Hanna Lis jest zainteresowana prowadzeniem zmodernizowanej wersji popołudniowego show TVN „Między kuchnią a salonem”, tyle że nowa odsłona audycji ma się pojawić w ramówce TVN dopiero na jesieni.

Niezorganizowanie dużych stacji telewizyjnych całkiem zręcznie wykorzystuje mniejsza konkurencja. W niedzielę 27 marca o 21.55 na antenie Tele5 zadebiutuje “Kurczak na ostro”, program nowatorski, który będzie połączeniem reality show, talk show i kulinariów. W zaaranżowanym na wzór kuchni studiu pojawią się osoby znane z telewizyjnych ekranów, będą dyskutować przy jedzeniu – bez udziału prowadzącego. Producenci programu zamierzają monitorować przebieg dyskusji i komunikować się z gośćmi za pomocą faksu i telefonu. Jak zachwala stacja: kontrastowe zestawienie uczestników i nowatorska forma programu gwarantują, że każdy odcinek obfituje w nietypowe sytuacje i kontrowersyjne tematy, które mogą być zaskoczeniem nie tylko dla widza, ale dla samych bohaterów show. Jeśli dodać, że w pierwszych odcinkach pojawi się Janusz Palikot, Nelly Rokita, Katarzyna Figura, Katarzyna Grochola i Mariusz Pudzianowski, to kurczak a la Tele5 może być rzeczywiście pikantny.

Relacja z pierwszego odcinka już za tydzień.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.