Adam Gessler zwleka, Hanna Lis się waha

Miłośnicy kulinarnych programów nie mogą się doczekać zapowiadanych nowości. Wiosną na ekranach miała się pojawić nowa seria programu Adama Gesslera, zapowiadano medialny comeback Hanny Lis w wydaniu kulinarnym, oczekiwano drugiej edycji Ugotowanych. I co? I nic. Marazm dużych nadawców skrzętnie wykorzystują małe stacje. 27 marca na antenie Tele5 pojawi się kulinarna nowość: talk-show kulinarny bez prowadzącego.O nowym programie Adama Gesslera mówiono głośno już w lutym, gdy TVP1 ogłaszała swoje plany związane z wiosenną ramówką. Co prawda wcześniej mówiono o całkowitym zniknięciu Adama Gesslera z anteny TVP, ale już w zapowiedziach wiosennej ramówki polecano dalsze odcinki przygód kontrowersyjnego restauratora. Emisję pierwszego odcinka nowej serii planowano najpierw na 19, a potem na 26 marca. Nowy program miał być nieco mniej agresywny i bardziej uporządkowany, a jego tematem miały być związki kuchni polskiej z kuchnią europejską w kontekście nieodległego przejęcia przez Polskę prezydencji w UE. W materiałach prasowych nowego programu czytamy ponadto, że twórcy programu chcą odwiedzać regionalne wesela, obiady komunijne i prezentować więcej kulinarnych trików. Tymczasem w najbliższych kilku tygodniach w planowanych godzinach emisji nowej serii programu Adama Gesslera TVP1 umieściła program sportowy oraz powtórkę dokumentu o Janie Pawle II.

Głośno jest też o programie kulinarnym Hanny Lis. Od kilku miesięcy trwają spekulacje, czy dziennikarka pojawi się w TVN czy może w TVN Style. Z informacji prasowych wynika, że pomysł na program Hanny Lis już istnieje. Ma być oparty na zagranicznym formacie i dysponować dużym budżetem, a do współpracy mają zostać zaproszeni zagraniczni producenci. Więcej szczegółów media podały w ostatnich dniach. Okazuje się, że Hanna Lis jest zainteresowana prowadzeniem zmodernizowanej wersji popołudniowego show TVN „Między kuchnią a salonem”, tyle że nowa odsłona audycji ma się pojawić w ramówce TVN dopiero na jesieni.

Niezorganizowanie dużych stacji telewizyjnych całkiem zręcznie wykorzystuje mniejsza konkurencja. W niedzielę 27 marca o 21.55 na antenie Tele5 zadebiutuje “Kurczak na ostro”, program nowatorski, który będzie połączeniem reality show, talk show i kulinariów. W zaaranżowanym na wzór kuchni studiu pojawią się osoby znane z telewizyjnych ekranów, będą dyskutować przy jedzeniu – bez udziału prowadzącego. Producenci programu zamierzają monitorować przebieg dyskusji i komunikować się z gośćmi za pomocą faksu i telefonu. Jak zachwala stacja: kontrastowe zestawienie uczestników i nowatorska forma programu gwarantują, że każdy odcinek obfituje w nietypowe sytuacje i kontrowersyjne tematy, które mogą być zaskoczeniem nie tylko dla widza, ale dla samych bohaterów show. Jeśli dodać, że w pierwszych odcinkach pojawi się Janusz Palikot, Nelly Rokita, Katarzyna Figura, Katarzyna Grochola i Mariusz Pudzianowski, to kurczak a la Tele5 może być rzeczywiście pikantny.

Relacja z pierwszego odcinka już za tydzień.

, , ,

4 komentarze do wpisu Adam Gessler zwleka, Hanna Lis się waha

 1. małgo 21 marca 2011 at 08:40 #

  zapowiada się ciekawie

  Oceń komentarz Dobre 0 Słabe 0

 2. olgacecylia 21 marca 2011 at 09:10 #

  Groch z kapustą… Czy będzie zjadliwy, to się okaże.

  Oceń komentarz Dobre 0 Słabe 0

 3. turystyka kulinarna 28 marca 2011 at 08:10 #

  Właściwie po co Hanna Lis ma prowadzić jakiś program? Pewnie popłynie jak Brodzik…

  Oceń komentarz Dobre 0 Słabe 0

Trackbacks/Pingbacks

 1. Wściekłe gary – reaktywacja » Krytyk Kulinarny - 11 kwietnia 2011

  […] pojawił się wreszcie z drugą serią Wściekłych Garów i to w iście gwiazdorskim stylu – długo oczekiwany i całkiem znienacka. W nowej serii, będącej w zasadzie gładką kontynuacją poprzedniej, mamy […]

  Oceń komentarz Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Drżyjcie restauratorzy, Akademia nadchodzi!

Miniony piątek należy zaliczyć do najważniejszych w historii trójmiejskiej gastronomii. W magazynie "Rejsy" Dziennika Bałtyckiego / Polska The Times pojawiła...

Zamknij